16.04.17 niedziela godz. 18:00 | Sunday 6 p.m. - Pałac Pakoszów
 
Seojin Kim - skrzypce | violin
Marcin Świątkiewicz - klawesyn | harpsichord
 
adres | address: Zamkowa 3, Piechowice
bilety | tickets: 30 PLN - wstęp wolny dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia | free admission for all under 18

info / rezerwacja | booking: +48 75 769 37 17, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
program:
 
Girolamo Frescobaldi - Toccata per Spinettina e Violino
Johann Jacob Froberger - Toccata in d, FbWV 102
Louis Couperin - Suita in F
Isabella Leonarda - Sonata duodecima
 
***
 
Giovanni Paolo Cima - Sonata a due in g
Anonim, Tabulatura Przemyska - Toccata in a
John Bull - Chromatic Pavan & Galliard
Giovanni Battista Fontana - Sonata seconda
 
Marcin Świątkiewicz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich klawesynistów. Jest laureatem Paszportów Polityki 2015 i programów stypendialnych Ministra Kultury ("Młoda Polska"), Marszałka Województwa Śląskiego i Rządu Holenderskiego (Huygens) oraz finalistą I Międzynarodowego Konkursu Klawesynowego im. Wolkońskiego w Moskwie (2010) i Międzynarodowego Konkursu im. Telemanna w Magdeburgu (2007). W 2015 r. jako solista zarejestrował wspólnie z Arte dei Suonatori podwójny album z koncertami klawesynowymi J.G. Müthela (nagrodzony Diapason d'Or). W 2016 r. za nagranie Sonat Misteryjnych H.I.F. Bibera z Rachel Podger otrzymał Gramophone Award. Jego zainteresowania koncentrują się wokół historycznych instrumentów klawiszowych, improwizacji w dawnej i współczesnej stylistyce, a także kompozycji. Gra na różnych typach klawesynów i klawikordów oraz na historycznych fortepianach i organach.
 
 
Seojin Kim pochodzi z Korei i ukończyła studia w zakresie gry na skrzypcach barokowych w klasie Enrico Gattiego w Królewskim Konserwatorium w Hadze. Wcześniej studiowała w Kanadzie, gdzie była też koncertmistrzynią Western Ontario Symphony Orchestra. Była też stypendystką the Glenn Gould Professional School w Toronto i University of Western Ontario. Obecnie mieszka w Krakowie i współpracuje m.in. z Capellą Cracoviensis i Orkiestrą Historyczną.