02.04.18 poniedziałek godz. 17:00 | Monday 5 p.m. - Pałac Wojanów
 
MACIEJ OBARA saksofon solo we własnych kompozycjach i aranżacjach
zespół Pentatonika prolog koncertu finałowego
 
adres | address: Wojanów 9, Jelenia Góra
wstęp wolny | free admission
info / rezerwacja | booking: + 48 75 74 28 501, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Maciej Obara – polski saksofonista, kompozytor, improwizator charakteryzujący się rozpoznawalną frazą i silnym brzmieniem. Artysta, który od początku kariery konsekwentnie rozwija swój własny język muzyczny. Choć współpracował z wieloma artystami z Japonii, USA i Europy, to od lat jego priorytetowym projektem jest autorski kwartet, w skład którego wchodzą: pianista Dominik Wania, kontrabasista Ole Morten Vagan oraz perkusista Gard Nilssen. Formacja reprezentuje wąską grupę europejskich muzyków, którzy świadomie i bezkompromisowo omijają muzyczne dosłowności, kreując swój własny styl. Najnowsza płyta zespołu, której premiera będzie miała miejsce jesienią tego roku, zarejestrowana została dla prestiżowej monachijskiej wytwórni ECM. „Unloved” jest dziewiątym autorskim albumem w dyskografii Macieja Obary. Opublikowane nagrania jak i koncerty grane na scenach najważniejszych światowych festiwali jazzowych zbudowały zasłużoną i niepodrabialną markę Macieja Obary.
 
Pentatonika - Muzyczna Grupa Integracyjna Pentatonika działa przy Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze od 20 lat i jest to inicjatywa nie tylko wyjątkowa w skali naszego kraju, ale też skuteczna, gdyż muzyka wykonywana w skali pentatonicznej oddziałuje terapeutycznie na układ nerwowy, zmysł słuchu i cały organizm członków zespołu, czyli osób z niepełnosprawnością intelektualną, ze sprzężeniami.