21.04.19 niedziela godz. 17:00 | Sunday 5 p.m. - Pałac Pakoszów, adres: Zamkowa 3, Piechowice
 
Antonio VIVALDI sonata wiolonczelowa B-dur RV 46
Antonio VIVALDI kantata Geme l'onda RV 657
George Frideric HANDEL kantata Lucrezia HWV 145
 
Michalina Bienkiewicz sopran
Maria Misiarz wiolonczela | cello
Maksymilian Święch klawesyn | harpsichord
  
adres | address: Zamkowa 3, Piechowice
bilety | tickets: 40/20 PLN osoby poniżej 18. roku życia
info / rezerwacja | booking: +48 75 769 37 17, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

 
Michalina Bienkiewicz od 2013 związana z Capellą Cracoviensis. Wcześniej jako członkini Thüringer Opernstudio występowała solo w teatrach w Weimarze, Erfurcie, Nordhausen i Chemnitz. Studia wokalne ukończyła w Krakowie i w Wiedniu, gdzie pracowała w Arnold  Schoenberg Chor. W 2015 r. w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrealizowała projekt „Miłość i Życie Kobiety” W 2009 zainicjowała i od tej pory rozwija festiwal Concerti Pasquali.
 


Maria Misiarz jest wiolonczelistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach. Od kilku lat interesuje się historycznymi praktykami wykonawczymi.Współpracuje z orkiestrą „Concerto Polacco” i „II Giardino d’Amore”. Obecnie gra w „Theresia Youth Baroque Orchestra” oraz „Academia Montis Regalis” we Włoszech. Życie koncertowe łączy z pracą pedagogiczną – uczy wiolonczeli barokowej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Bytomiu.
 

Maksymilian Święch to klawesynista i organista. W swojej działalności artystycznej koncentruje się na wykonawstwie historycznym. Równolegle ze studiami muzycznymi prowadził badania nad polskimi organami przenośnymi (pozytywy szkatulne), które buduje. W 2017 roku powołał do działalności zespół Musica Graciana. Ma na koncie cztery albumy muzyczne: ‘Clavicembalisti XVII’, ‘Sprezzatura Nuova’, ‘de Lybulyn’ i ‘Adam of Wągrowiec’.